Zachód…

Zachód...

Powstał dawno ale do tej pory budzi jakiś dziwny sentyment. Było to jeszcze w szkole podstawowej i chyba najłatwiejszy do wykonania spośród wszystkich powstałych. Praktycznie gotowiec. Można było kupić zestaw zawierający wzór, kawałek materiału, i dołączone nici w odpowiedniej ilości. Nic tylko wziąć igłę i zaczynać. Mimo że wzór był czarno-biały szybko poszło. Nitki były odpowiednio podzielone na bezpiecznej długości kawałki, które uniemożliwiały plątanie się w trakcie pracy. Wszystko pięknie przygotowane i przemyślane żeby ułatwić pracę początkującym. Ja wybrałam ten wzór choć dużo popularniejszym był kotek z włóczką(moim zdaniem zbyt banalny i dziecinny nawet jak na szkołę podstawową bo przecież trzeba się rozwijać a nie cofać). Dodatkowym motywem była papużka ale mnie jakoś nie przekonała. Po latach oczekiwania doczekał się obrazek własnej ramki i zawisł na ścianie.

Sentyment? Zachód słońca kojarzy się strasznie romantycznie i pozytywnie choć jest to zakończenie dnia to jednak daje nadzieje na następny bo zwykle po nocy jest dzień. Niby racja ale jakoś nie do końca, przynajmniej nie zawsze.
Taki zachód zwiastuje ciepło i piękną pogodę następnego dnia. U mnie od kilku dni zgodnie z panującą za oknem pogodą chłód wczesnego kwietnia i mimo, że mrozy zelżały to do pełni ciepła jeszcze trochę brakuje. Szkoda tylko, że mój zwykły domowy motywator do działania też już nie ma siły i cierpliwości. Szkoda, że byłam ostatnio zbyt zmęczona żeby to na czas zauważyć. Może jutro będzie lepiej. Jest nadzieja.

Advertisements
Image | This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

One Response to Zachód…

  1. V. says:

    Dzisiejszy zachód za oknem nie tak wakacyjny i wspaniały jak ten na obrazku, ale po kamiennych niebach i tak był zjawiskiem – więc tak, jak piszesz: daje nadzieję, że może jutro będzie lepiej. Tego sobie wzajem i wszystkim wokół życzym.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s