DyleMatki czyli małe dylematy młodej matki…

…czyli czy kłaść się spać gdy dzieci mają drzemkę czy połaczyć przyjemne z pożytecznym i zrobić sobie kawę a rodzinie chlebuś upiec i obiad przygotować w miarę możliwośći łącząc to z haftem bądź jak teraz blogiem?

 Już znacie odpowiedź. Choć drzemka w ciągu dnia jest bardzo kuszącą perspektywą przy rozbrykanej Mince i krzyczącej co 2-3 godziny o jedzenie Polce to jednak kawa wygrywa. Ciasto chlebkowe już rośnie w misce, a ja odpoczywam pisząc i planując wieczór z nitką. Ślubny mimo soboty niestety w pracy, więc każda minuta ciszy i spokoju bez wszędobylskiej Minkusi jest świetnym relaksem-prawie jak wygrzewający prysznic (u mnie tylko to możliwe) czy relaksująca kąpiel w wannie.

Już śpieszę z wyjaśnieniami dla dociekliwych. Polka jest tak świeżą postacią w rodzinie, że najchętniej siedziałaby cały dzień na rękach przy butelce względnie cycusiu i jadła o ile to możliwe nawet co godzinę. W tym przypadku jest to całkowicie uzasadniona postawa gdyż ten wielki Człowiek nie ma nawet jeszcze miesiąca życia. Minka natomiast podgląda na jakie zachowania Malutkiej zwraca się uwagę i naśladuje w sposób karykaturalny. Poza tym zawsze była tulaśna i całuśna wobec rodziny. Teraz się to jedynie nasiliło. Jednak dodatkowo doszła płaczliwość z naprawdę błahych powodów jak np. urwany zaczep w pieluszce i już płacz bo “pieluszka ma ała”. Jest to dziwne. Zarazem śmieszne i przerażające w jej wykonaniu, gdyż do tej pory nie była beksą i trzeba się było postarać żeby zapłakała a teraz… jakiś obłęd.

Żeby nie było tak różowo, że miałam czas tylko dla siebie, chlebka i pisania tutaj… najmniejsza oczywiście urządziła akcje “Mama pielucha i jedzenie” mimo że od ostatniego jej jedzenia minęło tylko ciut więcej jak godzina. Cóż było zrobic jak nakarmić  głodomorka i zmienić mokre które utrudnia spanie. I tak Starsza się wybudza a Ślubny niedługo wróci po pracy. Bilans? Średni dziecko najedzone z czystą pieluchą śpi spokojnie, chleb czeka na zrzcuenie do blaszek, starsza się budzi a z obiadu to tylko grzybowa na szybko do odgrzania bo reszta w powijakach. Tak więc pozdrawiam tych mających więcej czasu i zmykam do kuchni. Dla zainteresowanych dane dotyczące chleba w najbliższym czasie jeśli znajdzie się ktoś zainteresowany własną produkcją takowego pieczywa.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s